I förra veckan fick jag ett samtal Kalle Dixelius på TT Spektra. Han skulle intervjua Kent” target=”_blank”>Kent samma dag och ville höra vad jag som ”hardcore Kent-fantast” tycker om diskutionen runt Kent och ”Kentmobilen”. Resultatet av det hela fanns att beskåda idag i alla (?) tidningar som tar in innehåll från TT Spektra. Min lilla del av det hela blev:

Men David Nilsson, som driver Kent-sajten Kentpaus.com, är inte ett dugg upprörd. Fast han förstår att andra har blivit det.
- Det har ju att göra med att de har tagit ganska stark ställning i olika andra debatter, Mot andra kändisar som är med i varje tv-program och varje skvaller tidning. Kanske kan det ses som ett steg i den riktningen, säger David Nilsson.

Det roligaste förutom att jag faktist omnämns med namn och URL till KentPaus.com är att de citerade mig när de använde underrubriken ”De måste ju tjäna pengar”.

Tidningar/Sidor som publicerat artikeln (som jag hittat än så länge):

Andra bloggar om: kent, tt, tt spektra, kentmobilen, press, tidningar, david nilsson, david

Andra har hittat med sökord som:
2 Svar på “Kent – De måste ju tjäna pengar…”
  1. Niklas niklasjakobsen.blogspot.com skriver:

    Men David, du kan ju inte skriva något sånt här utan att länka till artikeln :)
    Fram med länk nu!

  2. David davidnilsson.nu skriver:

    Var för stressad igår så jag glömde plocka fram sidor där det finns med. Finns ju ett antal men ett exempel är:
    http://www.kuriren.nu/nyheter/artikel.aspx?articleid=1662028

  3.  
Lämna ett svar


David.nu

data recovery software